LEVER projektas 2017 metai

 

Dalyvaudami tarptautiniame projekte LEVER, siekiame, kad nuošalios Lietuvos vietovės taptų patrauklesnėmis. Išpildydami dvarų kaip gyvos kultūros židinių vaidmenį, vietiniams gyventojams suteikiame galimybę daug sužinoti, susipažinti su įvairiomis meno formomis, išgirsti ir pamatyti įvairiausius muzikinius, teatrinius pasirodymus. Savo programomis suburiame bendruomenes, įtraukiame jas į menines, kultūrines, patyrimines veiklas.

Dvarų dėka retai apgyvendintos vietovės, užuot buvusios tam tikromis kultūrinėmis dykvietėmis, tampa vietomis, kuriose vyksta aktyvi praturtinanti ir suburianti veikla. Išsaugomos vietinės tradicijos, kartu nuolat patiriama ir išmokstama naujų dalykų.


LEVER projekto misija – pasitelkiant savanorišką kultūrą kaip svertą atgaivinti nuošalias vietoves ir padaryti jas patraukliomis gyventi.

_A__9571_m.jpg
_A__9688_m.jpg
_A__9209_m.jpg

Copy of _A__9143_m.jpg
_A__9451_m.jpg
_A__9479_m.jpg

Prie projekto tikslų jau prisidėjo keturi Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai.

Akmenos dvaras nedidelei Akmenos kaimo bendruomenei – vieta, kurioje ypač puikios sąlygos vietos gyventojų ir svečių saviraiškai.
Paliesiaus dvaras – vieta, kur nuolatos verda kultūrinis gyvenimas, kur vietos bendruomenės nariai ir kiti lankytojai dažnai turi progą apsilankyti ypatinguose koncertuose.
Žeimių dvaro kolektyvas – aktyvi šiuolaikinio ir modernaus meno kūrėjų komanda, į kūrybinius procesus įtraukusi vietinius gyventojus ir meną daranti artimą kiekvienam.
Liubavo dvaro atviri renginiai– tai proga pamatyti, patirti, ir sudalyvauti, galimybė susipažinti ir pabendrauti su profesionaliais kūrėjais, išmokti kai ką naujo ir atrasti kūrybinį polėkį savyje.

 

Daugiau informacijos apie projektą ir partnerius anglų kalba tarptautinėje projekto svetainėje http://www.culture-lever.net/


LEVER logo, jpg1.jpg

facebook.gif
twiter7.jpg