LEVER projektas

Dalyvaudami tarptautiniame projekte LEVER siekiame, kad nuošalios Lietuvos vietovės taptų patrauklesnės. Dvarai, kaip gyvos kultūros židiniai, vietiniams gyventojams suteikia galimybę daug sužinoti, susipažinti su įvairiomis meno formomis, išgirsti ir pamatyti įvairiausius muzikinius, teatrinius pasirodymus.

 

Dalyvaudami tarptautiniame projekte LEVER siekiame, kad nuošalios Lietuvos vietovės taptų patrauklesnės. Dvarai, kaip gyvos kultūros židiniai, vietiniams gyventojams suteikia galimybę daug sužinoti, susipažinti su įvairiomis meno formomis, išgirsti ir pamatyti įvairiausius muzikinius, teatrinius pasirodymus. Savo programomis suburiame bendruomenes, įtraukiame jas į menines, kultūrines, patyrimines veiklas.

Dvarai padeda retai apgyvendintoms vietovėms, užuot buvus tam tikromis kultūrinėmis dykvietėmis, tapti vietomis, kuriose vyksta aktyvi, praturtinanti ir suburianti veikla. Išsaugomos vietinės tradicijos, kartu nuolat patiriama ir išmokstama naujų dalykų.

LEVER projekto misija – pasitelkiant savanorišką kultūrą atgaivinti nuošalias vietoves ir padaryti jas patrauklias gyventi.

_A__9571_m.jpg
_A__9688_m.jpg
_A__9209_m.jpg

Copy of _A__9143_m.jpg
_A__9451_m.jpg
_A__9479_m.jpg

Prie projekto tikslų jau prisidėjo keturi Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai.

Akmenos dvaras nedidelei Akmenos kaimo bendruomenei – vieta, kurioje ypač puikios sąlygos vietos gyventojų ir svečių saviraiškai.
Paliesiaus dvaras – vieta, kur nuolatos verda kultūrinis gyvenimas, kur vietos bendruomenės nariai ir kiti lankytojai dažnai turi progą apsilankyti ypatinguose koncertuose.
Žeimių dvaro kolektyvas – aktyvi šiuolaikinio ir modernaus meno kūrėjų komanda, į kūrybinius procesus įtraukusi vietinius gyventojus ir meną daranti artimą kiekvienam.
Liubavo dvaro atviri renginiai – tai proga pamatyti, patirti ir sudalyvauti, galimybė susipažinti ir pabendrauti su profesionaliais kūrėjais, išmokti ką nors nauja ir atrasti kūrybinį polėkį.

 

Daugiau informacijos apie projektą ir partnerius anglų kalba tarptautinėje projekto svetainėje http://www.culture-lever.net/


LEVER logo, jpg1.jpg

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg