Istorinių parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose – proga pasimėgauti poilsiu ir atradimais

Ketvirtus metus iš eilės Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos kviečia liepos pradžioje atrasti laiko svajingiems pasivaikščiojimams ir smagiems renginiams, vyksiantiems Lietuvos pilių ir dvarų parkuose. Istorinių parkų ir sodų dienų laikotarpiu visi besidomintys galės maloniai praleisti laiką Lietuvos pilių ir dvarų parkuose, daugiau apie juos sužinoti, dalyvauti dienų renginiuose.

Įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinis visuotinis narių susirinkimas

Š.m. balandžio 27 d. Prezidento A. Smetonos dvare įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Jo metu buvo pristatytos ir vienbalsiai patvirtintos 2022 m. LPDA veiklos ir finansinė ataskaitos, pristatytos ir aptartos šių metų asociacijos veiklos.

Ateinančiam laikotarpiui buvo išrinkta tos pačios sudėties Asociacijos Valdyba: Ramūnas Abukevičius (Šumsko Laukininkų dvaras), Romualdas Bakutis (Abromiškių dvaras), Rimantas Gudelis (Bistrampolio dvaras), Nijolė Šniokienė (Rokiškio dvaras), Vladas Pusvaškis (Alantos dvaras), Nerijus Jurkonis (Aukštosios Fredos dvaras), Gintaras Karosas (Liubavo dvaras). Asociacijos prezidentu išrinktas Gintaras Karosas.

Po oficialiosios susirinkimo dalies asociacijos nariai turėjo progą sudalyvauti įtraukiančioje ekskursijoje, sužinoti prezidento Antano Smetonos gyvenimo, laikotarpio istorijų ir įdomybių, išgirsti Ukmergės muzikos ir meno mokyklų mokinių, muzikos konservatorijų, akademijų bei universitetų studentų ir profesionalų bendro kolektyvo atliekamą muzikos koncertą.

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) narių susirinkimas (toliau – Susirinkimas) vyks 2023 m. balandžio 27 d., ketvirtadienį, 12 val. Prezidento A. Smetonos dvare (adresas: Dvaro g. 3, Užulėnio kaimas, Taujėnų seniūnija, Ukmergės r. sav).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. LPDA 2022 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir patvirtinimas.
2. LPDA 2022 m. finansinės atskaitomybės rinkinio pristatymas ir patvirtinimas.
3. LPDA valdybos narių rinkimai.
4. LPDA prezidento rinkimai.
5. LPDA veiklos aptarimas ir kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 11 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Pažinti Lietuvos pilis ir dvarus pasiryžusių laukia įdomios patirtys ir prizai

Į šių metų pavasario – vasaros planų sąrašą tikrai verta įtraukti keliones po Lietuvos pilis ir dvarus. Iki pat vėlyvo rudens keliautojus aktyviai, įdomiai, prasmingai ir smagiai leisti laiką kviečia projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyviai.

Sugrįžus saulės šilumai ir vis ilgėjančios dienoms apima džiugi, laukimo nuotaika. Dabar – pats geriausias laikas naujiems atradimams, geriems įspūdžiams. Pavasario saulės šviesoje didingai atsiskleidžia ilgaamžiai istoriniai pastatai, jų menėse dažnai verda kultūrinis gyvenimas, o parkuose čiulba paukščiai, skleidžiasi žiedai, švelniai ir kartu veržliai bunda gamta.

Kaip ir praėjusiais metais, daugybė pilių ir dvarų kviečia toliau lankytis, atrasti ir dalyvauti „Pažinkime Lietuvos dvarus“ žaidime. Šių istorinių pastatų durys keliautojams jau atviros, jau atrakintos, tačiau kiekvienas atvykęs gaus ir simbolinį – pažinimo raktą. Šis raktas, projekto simbolis, yra tarsi užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus, patirti įspūdžių, atrasti įkvėpimo. Visi keliautojai, surinkę pakankamą raktų skaičių savo kortelėse, galės siųsti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai ir dalyvauti žaidime prizams laimėti.

Projekte šiuo metu dalyvauja Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys, Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių, Aristavėlės, Abromiškių, Jurbarko, Hugo Šojaus, Renavo dvarai, Siručio rūmai. Visi šie istoriniai objektai savaime labai įdomūs, juose netrūksta pažintinių, kultūrinių veiklų.

Skirkite 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai

Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – kiekvieno iš mūsų praeities dalelė, kuria didžiuojamės. Tai nuostabaus mūsų šalies kraštovaizdžio dalis.

Lietuvos dvarai, turtingi laikmečių dvasia, metų metus ir amžius išlikę svarbūs. Pilių ir dvarų puoselėtojai ir valdytojai – iš širdies dvarų paveldu besirūpinantys.

Kviečiame paremti Lietuvos pilių ir dvarų išsaugojimu ir puoselėjimu besirūpinančius narius vienijančią Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (kodas 300148322) ir paskirti jai 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija išleido naują Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapį

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, jungianti gražiausias ir
atviras visuomenei pilis ir dvarus, kviečia geriau
pažinti Lietuvos kultūros lobyną.

Tvarus paveldas: srities žinovai, mokslininkai ir tyrinėtojai apie Lietuvos dvarus

Siekis gyventi tvariai, darnoje su mus supančia aplinka, kuriamas per ryšį su gamta, vis atsakingesniu vartojimu, per paieškas sprendinių, medžiagų, kurias panaudojus galima vėl atiduoti gamtai. Tvarių sprendimų ieškoma ateityje, tačiau verta atsigręžti ir į praeitį, – netokioje tolimoje istorijoje, laikotarpyje iki pramonės revoliucijos galima atrasti nemaža išmintingos gyvensenos pavyzdžių. Dvarai taip pat savu laiku buvo tvarios pažangos, technologinių sprendimų, ilgaamžės architektūros vedliai.

Naujuose Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos parengtuose videosiužetuose dvarų ir tvarumo tema savo įžvalgomis dalinasi dr. Dalė Puodžiukienė, dr. Salvijus Kulevičius, asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Parašykite laišką iš dvaro

Šį rudenį keliaukite po Lietuvos dvarus, o nukeliavę siųskite „Laišką iš dvaro“ – dalinkitės įspūdžiais su kitais. Geras akimirkas verta įamžinti – jas norisi prisiminti!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija organizuoja žaidimą-akciją „Laiškas iš dvaro“, ir dar kartą kviečia aktyviai lankytis ir pažinti Lietuvos dvarus. Įamžintomis kelionių po Lietuvos pilis ir dvarus akimirkomis keliautojai kviečiami dalintis – tegul paveldo atradimai pilyse ir dvaruose bus pastebėti! Kaip ir kiekviename žaidime, aktyviausių dalyvių laukia prizai.

Kaip dalyvauti projekte „Laiškas iš dvaro“

Renginio „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“ akimirkos

Renginio „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“ akimirkos

Š.m. rugsėjo 14 d. Renavo dvare įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“.
Renginio dalyviams taip pat buvo pristatytas Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuojamas projektas „Laiškas iš dvaro“.

Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas

2022 m. rugsėjo 14 d., trečiadienį, 11 val. Renavo dvare (Dvaro g. 2, Renavo k., Mažeikių r.) vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginio programoje įdomios paskaitos ir pažintis su atgimusiu Renavo dvaru. Renginys – tai projekto „Laiškas iš dvaro“ dalis. Projektu siekiama dar platesnio visuomenės informavimo, pritraukimo dalyvauti Europos paveldo dienų renginiuose, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojamoje pažintinėje akcijoje „Laiškas iš dvaro“.

Kartu tai kvietimas įsiklausyti į kultūros paveldą, jo galimybes tapti sprendimų tvarumo link dalimi. Mes visi susiję su savo praeitimi ir ji yra pagrindas mūsų ateičiai. Paveldo pastatai tarnavo šimtus metų ir svarbu, kad jie tvariai tarnautų dar daug metų. Dvarų paveldo objektai dažnai yra kaimiškose vietovėse, vietose, kuriose esama didžiulių galimybių, ugdant gyvenimo harmonijoje su gamta stilių.

P R O G R A M A

Atrasti Lietuvos pilis ir dvarus kviečia naujas kelionių projektas

2022 m. vasarą Lietuvos pilys ir dvarai vėl svetingai atveria sodybų duris, parkų vartus ir kviečia leistis į žaismingą, o kartu labai rimtą ir paslaptingą kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus. Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami net iki 2023 m. spalio 30 d.

Istorinių parkų ir sodų dienos Lietuvos pilyse ir dvaruose 2022

Istorinių parkų ir sodų dienų 2022 laikotarpiu, liepos 2–6 dienomis daugelis Lietuvos pilių ir dvarų svetingai atkelia parkų vartus, kviečia grožėtis vasaros žiedais ir žaluma, vešinčia augalija ir įspūdingu kultūriniu žmogaus palikimu.

Įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinis visuotinis narių susirinkimas

Š.m. balandžio 29 d. Paežerių dvare įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Jo metu buvo pristatyta ir vienbalsiai patvirtinta 2021 m. LPDA veiklos ir finansinė ataskaitos, Antanas Kurpis išrinktas asociacijos revizoriumi, pristatytos ir aptartos šių metų asociacijos veiklos. Buvo pritarta LPDA valdybos siūlymui nuo 2023 m. nustatyti asociacijos nario mokestį juridiniams asmenims 250 eurų, fiziniams asmenims – 200 eurų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems susirinkusiems ir dalyvavusiems, dėkojame Paežerių dvaro – Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorei Jurgitai Morozaitei už šiltą ir svetingą priėmimą!

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

2022 m. balandžio 29 d. 11 val. Paežerių dvare (adresas - Dvaro g. 6, Paežeriai, Vilkaviškio r.) Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu, rengiamas Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) narių eilinis visuotinis susirinkimas (toliau - Susirinkimas).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl LPDA 2021 m. veiklos ir finansinės ataskaitos patvirtinimo.
2. Dėl revizoriaus išrinkimo.
3. Dėl LPDA 2022 m. veiklos aptarimo.
4. Dėl LPDA 2023 m. narystės mokesčio dydžio nustatymo.
5. Kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 10 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Skirkite 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai

Lietuvos dvarai, turtingi laikmečių dvasia, metų metus ir amžius išlikę svarbūs. Pilių ir dvarų puoselėtojai ir valdytojai – iš širdies dvarų paveldu besirūpinantys.

Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – kiekvieno iš mūsų praeities dalelė, kuria didžiuojamės. Tai nuostabaus mūsų šalies kraštovaizdžio dalis.

Dėkojame visiems šį paveldą atrandantiems ir įvertinantiems. Kviečiame paremti Lietuvos pilių ir dvarų išsaugojimu ir puoselėjimu besirūpinančius narius vienijančią Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (kodas 300148322) ir paskirti jai 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Pristatoma nauja knyga apie dvarus

Naujas leidinys „Lietuvos dvarai ir pilys” jau prekyboje. Leidyklos „Terra publica“ išleistame albume daugybė išskirtinių Lietuvos paveldo objektų nuotraukų, aprašymai pateikiami lietuvių ir anglų kalbomis.

Sveikiname su šv. Kalėdomis

Laimingų, sėkmingų ir kūrybingų 2022-ųjų metų!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į paveldą pažvelgti jo puoselėtojų akimis

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija pristato naują vaizdo klipą, kuriame įžvalgomis dalinasi pilių ir dvarų puoselėtojai, žmonės, savo gyvenimus susieję su praeities tyrinėjimu ir saugojimu. Įkvepiančios mintys ir nuostabūs Lietuvos grožį atskleidžiantys vaizdai pakvies leistis į dar vieną žavingą kelionę po pilių ir dvarų pasaulį.

Įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos susirinkimas

2021 m. rugpjūčio 20 d. Kelmės dvare (Dvaro g. 15, Kelmė) įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos susirinkimas.

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (toliau – LPDA) narių susirinkimas (toliau – Susirinkimas) vyks 2021 m. rugpjūčio 20 d. 12 val. Kelmės dvare (adresas: Dvaro g. 15, Kelmė).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. LPDA 2020 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir tvirtinimas.
LPDA 2020 m. finansinės ataskaitos rinkinio pristatymas ir tvirtinimas.
2. LPDA valdybos narių rinkimai.
3. LPDA prezidento rinkimai.
4. Kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 11 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia aplankyti istorinius parkus

Liepos 2–7 dienomis Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia apsilankyti pilių ir dvarų parkuose, pasivaikščioti gamtos apsuptyje, pažinti senąsias dvarų parkų tradicijas, pasigrožėti išskirtine jų aplinka. Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose organizuojamos jau ne pirmus metus, jų metu svetingai atveriami istorinių parkų vartai, vyks įvairūs renginiai.

Lietuvos pilys ir dvarai pamažu atveria duris

Sušvelnėjus karantino ribojimams, jau galima lankytis daugelyje dvarų.

Duris atvėrė Alantos, Rokiškio, Jurbarko, Maišiagalos Houvalto, Kelmės, Kretingos, Paežerių dvarai, Tauragės, Panemunės, Gedimino, Medininkų pilys.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kreipėsi į Lietuvos kultūros ministeriją

Dėl efektyvių priemonių dvarų paveldo atkūrimui ir puoselėjimui numatymo rengiant 2021–2027 metų ES fondų investicijų programą.

Rašte pabrėžiama, kad priemonėmis turėtų būti remiamos veiklos nediskriminuojant nei viešų, nei privačių pilių ir dvarų, taip pat sisteminių priemonių svarba atliepiant skirtingus visuomenei atvirų dvarų savininkų ir valdytojų poreikius bei galimybes; atgaivinant kompleksų pastatus, infrastuktūrą, parkus.

Skirkite 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai

Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – kiekvieno iš mūsų praeities dalelė, kuria didžiuojamės. Tai nuostabaus mūsų šalies kraštovaizdžio dalis.

Lietuvos pilys ir dvarai – tai klestinčios kultūros centrai ilgus šimtmečius ir šiandien, kiekvienameLietuvos kampelyje.

Dėkojame visiems šį paveldą atrandantiems ir įvertinantiems.

Kviečiame paremti Lietuvos pilių ir dvarų išsaugojimu ir puoselėjimu besirūpinančius narius vienijančią Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (kodas 300148322) ir paskirti jai 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Kultūros paveldas vaikams ir jaunimui – išleista spalvinimo knyga „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į spalvingą kultūros paveldo pasaulį nauju, visų pirma vaikams ir jaunimui skirtu leidiniu. „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“ – taip vadinasi naujoji knygelė, kurią atsivertus bus galima atrasti net 63 pilis ir dvarus! Ir didelius, ir mažus kviečiame leistis į spalvingą Lietuvos pilių ir dvarų pasaulį, kartu saugoti istorinę atmintį, kurti šviesią kultūros paveldo ateities viziją.

Kuriuos faktus ar Lietuvos dvarų įdomybes žinote?

Kviečiame pasidomėti Lietuvos dvarais, – faktais, eksponatais, įdomybėmis...

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių visuotiniame susirinkime priimti svarbūs sprendimai

2019 m. sausio 31 d. Aristavėlės dvare (Lietuvos liaudies buities muziejuje) įvyko neeilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems asociacijos nariams.

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg