Lietuvos pilių ir dvarų asociacija dalinasi vaizdo pasakojimu

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija dalinasi vaizdo pasakojimu iš konferencijos „Ryšių įtaka dvarams: amžių kelionė".

„Lietuvos dvarai atskleidžia krašto tapatybę. Jie nekartoja schematiškai užsienio ieškojimų, atradimų, naujovių, bet jas kūrybiškai perkuria, ir mes turime išties unikalią Lietuvos dvarų kultūrą,“ – apibendrindama kalbėjo dailės istorikė doc. dr. Birutė Rūta Vitkauskienė.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuotos konferencijos akimirkos

2024 m. spalio 25 d. Plungės dvaro sodyboje, kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose, vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuota konferencija „Ryšių įtaka dvarams: amžių kelionė“. Lietuvoje gerai žinomi mokslininkai, savo sričių žinovai susirinkusius supažindino su ryšių įtakos dvarams, jų architektūrai, gyvensenai aspektais.

Ryšių įtaka dvarams: amžių kelionė

Š.m. spalio mėnesio 25 dieną Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į konferenciją „Ryšių įtaka dvarams: amžių kelionė“, kurioje dalyvaus Lietuvoje gerai žinomi mokslininkai ir kultūros paveldo tyrinėtojai. Konferencija skirta dvarų paveldo savininkams ir valdytojams, entuziastams ir atvira visiems besidomintiems.

Renginio dalyviai gilins žinias apie užsienio ryšių įtaką dvarų paveldui, įgis žinių svarbiomis dvarų paveldo objektų pažinimui, puoselėjimui ir išsaugojimui temomis. Konferencijos metu bus erdvės renginio dalyviams dalintis savo patirtimi ir įžvalgomis, diskutuoti.

Renginio vieta - Plungės dvaras, kurio istorija taip pat yra vienas iš įdomių pavyzdžių, kaip įtaka dvarui buvo daroma per platesnius ryšius su pasauliu.

PROGRAMA

Lietuvos pilys ir dvarai kviečia apsilankyti istoriniuose jų parkuose ir soduose

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia pirmąjį, šventinį liepos savaitgalį apsilankyti pilių ir dvarų aplinkoje, čia prasmingai praleisti laiką, patirti gerų įspūdžių. Istorinių parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose – tai jau penktus metus iš eilės skelbiamas kvietimas lankytis dvaruose, keliauti, geriau pažinti savą šalį ir jos istoriją, kultūros paveldą, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinis visuotinis narių susirinkimas

Š.m. balandžio 26 d. Kretingos dvare įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Jo metu buvo pristatytos ir vienbalsiai patvirtintos 2023 m. LPDA veiklos ir finansinė ataskaitos, pristatytos ir aptartos 2024 metų asociacijos veiklos.

Po oficialiosios renginio dalies dalyviai klausėsi įdomios paskaitos apie Kretingos dvarą Tiškevičių laikais, sutiko Lietuvos herbinį karininką, pietaudami grožėjosi nuostabiais Žiemos sodo vaizdais, o vėliau dalyvavo ekskursijoje po dvaro rūmus.

Nuoširdžiai dėkojame Kretingos dvaro šeimininkams - Kretingos muziejaus direktoriui Romandui Žiubriui ir kolektyvui už šiltą ir svetingą priėmimą.

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) narių susirinkimas (toliau – Susirinkimas) vyks 2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 11 val. Kretingos dvare (adresas: Vilniaus g. 20, Kretinga, Kretingos r. sav.).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl LPDA 2023 m. veiklos ir finansinės ataskaitos patvirtinimo.
2. Dėl LPDA 2024 m. veiklos aptarimo.
3. Kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 10 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Išleistas naujas leidinys „Lietuvos pilys ir dvarai“

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija išleido naują leidinuką „Lietuvos pilys ir dvarai“ trumpai pristatantį Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narius.

Laikmečių dvasią išsaugoję Lietuvos dvarai ir pilys išlieka svarbūs. Tai mūsų visų paveldas – ypatingas, traukiantis, žavintis. Daug apie tai gali papasakoti dvarų ir pilių valdytojai, puoselėtojai, iš širdies besirūpinantys dvarų paveldu.

Apie kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus

Keliautojai džiaugiasi ne tik naujais įspūdžiais, bet ir pažintimi su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis, besiimančiais iniciatyvos ir atsakomybės, siunčia jiems nuoširdžius linkėjimus.

Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota

Lietuvos dvarų paveldo objektai – didžiulis architektūros, dailės, kitų meno vertybių, o taip pat ir kraštovaizdžio, ir senųjų technologijų lobynas. Siekiant išsaugoti šį paveldą svarbu kuo geriau jį pažinti ir suprasti, taip pat, nuolatos dalintis gerąja patirtimi, nuolatos mokytis, taikyti naujausius atradimus.

Baigėsi kelionių ir pažinimo projektas „Pažinkime Lietuvos dvarus“

„Pažinkime Lietuvos dvarus“ – kvietimas keliauti, domėtis ir atrasti dvarų paveldą skambėjo net dvejus metus. Į projektą įsitraukė gausus būrys dalyvių. Projekte dalyvavo Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai, pilys ir dvarai visoje Lietuvos teritorijoje, – ir restauruoti, vėl atgiję, dažnai kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklų pilni istoriniai objektai, ir dar tik naujam gyvenimui prikeliami dvarai. Keliautojai po Lietuvos pilis ir dvarus smalsavo, domėjosi, važiavo į visus Lietuvos kampelius, rinko simbolinių dvarų raktų kolekcijas savo kortelėse, o kartu – gražius kelionių prisiminimus.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuotos konferencijos akimirkos

Šių metų lapkričio 10 d. Kuršėnų dvare vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuota konferencija „Meistrystė dvaruose“, kurioje ekspertai, savo sričių žinovai supažindino ir su senosios meistrystės išmintimi ir su naujausiomis šiuolaikinėmis paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologinėmis galimybėmis. Konferencijoje dalyvavo gausus būrys tyrėjų, praktikų, dvarų paveldo savininkų, valdytojų ir entuziastų besidominčių šia tema.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia atrasti ir pažinti senųjų meistrų palikimą pilyse ir dvaruose

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija įgyvendina projektą „Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota“. Juo siekiama prisidėti prie didesnio kultūros paveldo pažinimo, visuomenės supratimo, žavėjimosi šiuo paveldu ir noro jį išsaugoti, giliau pažinti ilgus šimtmečius kuriant dvarus panaudotą išmintį, žinias ir technikas, įgūdžius ir technologijas. Lietuvos kultūros paveldo kūrėjų, amžininkų išmintyje galime atrasti įkvėpimą, o pasitelkdami ir praeities išmintį, ir šiuolaikines inovacijas, paveldo objektų autentiką atsakingai puoselėjame ir išsaugome ateities kartoms.

Pažinkime Lietuvos dvarus: įdomų kelionių projektą vainikuos šventinis renginys

Kelionių ir pažinimo projektas „Pažinkime Lietuvos dvarus“ tęsėsi dvejus metus. Per šį laiką daugybė Lietuvos pilių ir dvarų buvo aplankyti, juose smalsavo ir jais gėrėjosi daugybė keliautojų. Aktyviausi keliautojai, surinkę gražias simbolinių dvarų raktų kolekcijas ir korteles atsiuntę Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai, bus laukiami baigiamojoje projekto šventėje viename iš dvarų jau visai netrukus.

Istorinių parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose – proga pasimėgauti poilsiu ir atradimais

Ketvirtus metus iš eilės Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos kviečia liepos pradžioje atrasti laiko svajingiems pasivaikščiojimams ir smagiems renginiams, vyksiantiems Lietuvos pilių ir dvarų parkuose. Istorinių parkų ir sodų dienų laikotarpiu visi besidomintys galės maloniai praleisti laiką Lietuvos pilių ir dvarų parkuose, daugiau apie juos sužinoti, dalyvauti dienų renginiuose.

Įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinis visuotinis narių susirinkimas

Š.m. balandžio 27 d. Prezidento A. Smetonos dvare įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Jo metu buvo pristatytos ir vienbalsiai patvirtintos 2022 m. LPDA veiklos ir finansinė ataskaitos, pristatytos ir aptartos šių metų asociacijos veiklos.

Ateinančiam laikotarpiui buvo išrinkta tos pačios sudėties Asociacijos Valdyba: Ramūnas Abukevičius (Šumsko Laukininkų dvaras), Romualdas Bakutis (Abromiškių dvaras), Rimantas Gudelis (Bistrampolio dvaras), Nijolė Šniokienė (Rokiškio dvaras), Vladas Pusvaškis (Alantos dvaras), Nerijus Jurkonis (Aukštosios Fredos dvaras), Gintaras Karosas (Liubavo dvaras). Asociacijos prezidentu išrinktas Gintaras Karosas.

Po oficialiosios susirinkimo dalies asociacijos nariai turėjo progą sudalyvauti įtraukiančioje ekskursijoje, sužinoti prezidento Antano Smetonos gyvenimo, laikotarpio istorijų ir įdomybių, išgirsti Ukmergės muzikos ir meno mokyklų mokinių, muzikos konservatorijų, akademijų bei universitetų studentų ir profesionalų bendro kolektyvo atliekamą muzikos koncertą.

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) narių susirinkimas (toliau – Susirinkimas) vyks 2023 m. balandžio 27 d., ketvirtadienį, 12 val. Prezidento A. Smetonos dvare (adresas: Dvaro g. 3, Užulėnio kaimas, Taujėnų seniūnija, Ukmergės r. sav).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. LPDA 2022 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir patvirtinimas.
2. LPDA 2022 m. finansinės atskaitomybės rinkinio pristatymas ir patvirtinimas.
3. LPDA valdybos narių rinkimai.
4. LPDA prezidento rinkimai.
5. LPDA veiklos aptarimas ir kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 11 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Pažinti Lietuvos pilis ir dvarus pasiryžusių laukia įdomios patirtys ir prizai

Į šių metų pavasario – vasaros planų sąrašą tikrai verta įtraukti keliones po Lietuvos pilis ir dvarus. Iki pat vėlyvo rudens keliautojus aktyviai, įdomiai, prasmingai ir smagiai leisti laiką kviečia projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyviai.

Sugrįžus saulės šilumai ir vis ilgėjančios dienoms apima džiugi, laukimo nuotaika. Dabar – pats geriausias laikas naujiems atradimams, geriems įspūdžiams. Pavasario saulės šviesoje didingai atsiskleidžia ilgaamžiai istoriniai pastatai, jų menėse dažnai verda kultūrinis gyvenimas, o parkuose čiulba paukščiai, skleidžiasi žiedai, švelniai ir kartu veržliai bunda gamta.

Kaip ir praėjusiais metais, daugybė pilių ir dvarų kviečia toliau lankytis, atrasti ir dalyvauti „Pažinkime Lietuvos dvarus“ žaidime. Šių istorinių pastatų durys keliautojams jau atviros, jau atrakintos, tačiau kiekvienas atvykęs gaus ir simbolinį – pažinimo raktą. Šis raktas, projekto simbolis, yra tarsi užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus, patirti įspūdžių, atrasti įkvėpimo. Visi keliautojai, surinkę pakankamą raktų skaičių savo kortelėse, galės siųsti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai ir dalyvauti žaidime prizams laimėti.

Projekte šiuo metu dalyvauja Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys, Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų, Verkių, Aristavėlės, Abromiškių, Jurbarko, Hugo Šojaus, Renavo dvarai, Siručio rūmai. Visi šie istoriniai objektai savaime labai įdomūs, juose netrūksta pažintinių, kultūrinių veiklų.

Skirkite 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai

Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – kiekvieno iš mūsų praeities dalelė, kuria didžiuojamės. Tai nuostabaus mūsų šalies kraštovaizdžio dalis.

Lietuvos dvarai, turtingi laikmečių dvasia, metų metus ir amžius išlikę svarbūs. Pilių ir dvarų puoselėtojai ir valdytojai – iš širdies dvarų paveldu besirūpinantys.

Kviečiame paremti Lietuvos pilių ir dvarų išsaugojimu ir puoselėjimu besirūpinančius narius vienijančią Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (kodas 300148322) ir paskirti jai 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija išleido naują Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapį

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, jungianti gražiausias ir
atviras visuomenei pilis ir dvarus, kviečia geriau
pažinti Lietuvos kultūros lobyną.

Tvarus paveldas: srities žinovai, mokslininkai ir tyrinėtojai apie Lietuvos dvarus

Siekis gyventi tvariai, darnoje su mus supančia aplinka, kuriamas per ryšį su gamta, vis atsakingesniu vartojimu, per paieškas sprendinių, medžiagų, kurias panaudojus galima vėl atiduoti gamtai. Tvarių sprendimų ieškoma ateityje, tačiau verta atsigręžti ir į praeitį, – netokioje tolimoje istorijoje, laikotarpyje iki pramonės revoliucijos galima atrasti nemaža išmintingos gyvensenos pavyzdžių. Dvarai taip pat savu laiku buvo tvarios pažangos, technologinių sprendimų, ilgaamžės architektūros vedliai.

Naujuose Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos parengtuose videosiužetuose dvarų ir tvarumo tema savo įžvalgomis dalinasi dr. Dalė Puodžiukienė, dr. Salvijus Kulevičius, asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Parašykite laišką iš dvaro

Šį rudenį keliaukite po Lietuvos dvarus, o nukeliavę siųskite „Laišką iš dvaro“ – dalinkitės įspūdžiais su kitais. Geras akimirkas verta įamžinti – jas norisi prisiminti!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija organizuoja žaidimą-akciją „Laiškas iš dvaro“, ir dar kartą kviečia aktyviai lankytis ir pažinti Lietuvos dvarus. Įamžintomis kelionių po Lietuvos pilis ir dvarus akimirkomis keliautojai kviečiami dalintis – tegul paveldo atradimai pilyse ir dvaruose bus pastebėti! Kaip ir kiekviename žaidime, aktyviausių dalyvių laukia prizai.

Kaip dalyvauti projekte „Laiškas iš dvaro“

Renginio „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“ akimirkos

Renginio „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“ akimirkos

Š.m. rugsėjo 14 d. Renavo dvare įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“.
Renginio dalyviams taip pat buvo pristatytas Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuojamas projektas „Laiškas iš dvaro“.

Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas

2022 m. rugsėjo 14 d., trečiadienį, 11 val. Renavo dvare (Dvaro g. 2, Renavo k., Mažeikių r.) vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginio programoje įdomios paskaitos ir pažintis su atgimusiu Renavo dvaru. Renginys – tai projekto „Laiškas iš dvaro“ dalis. Projektu siekiama dar platesnio visuomenės informavimo, pritraukimo dalyvauti Europos paveldo dienų renginiuose, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojamoje pažintinėje akcijoje „Laiškas iš dvaro“.

Kartu tai kvietimas įsiklausyti į kultūros paveldą, jo galimybes tapti sprendimų tvarumo link dalimi. Mes visi susiję su savo praeitimi ir ji yra pagrindas mūsų ateičiai. Paveldo pastatai tarnavo šimtus metų ir svarbu, kad jie tvariai tarnautų dar daug metų. Dvarų paveldo objektai dažnai yra kaimiškose vietovėse, vietose, kuriose esama didžiulių galimybių, ugdant gyvenimo harmonijoje su gamta stilių.

P R O G R A M A

Atrasti Lietuvos pilis ir dvarus kviečia naujas kelionių projektas

2022 m. vasarą Lietuvos pilys ir dvarai vėl svetingai atveria sodybų duris, parkų vartus ir kviečia leistis į žaismingą, o kartu labai rimtą ir paslaptingą kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus. Projektas vyks ir jame sudalyvauti norintys lankytojai bus laukiami net iki 2023 m. spalio 30 d.

Istorinių parkų ir sodų dienos Lietuvos pilyse ir dvaruose 2022

Istorinių parkų ir sodų dienų 2022 laikotarpiu, liepos 2–6 dienomis daugelis Lietuvos pilių ir dvarų svetingai atkelia parkų vartus, kviečia grožėtis vasaros žiedais ir žaluma, vešinčia augalija ir įspūdingu kultūriniu žmogaus palikimu.

Įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos eilinis visuotinis narių susirinkimas

Š.m. balandžio 29 d. Paežerių dvare įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Jo metu buvo pristatyta ir vienbalsiai patvirtinta 2021 m. LPDA veiklos ir finansinė ataskaitos, Antanas Kurpis išrinktas asociacijos revizoriumi, pristatytos ir aptartos šių metų asociacijos veiklos. Buvo pritarta LPDA valdybos siūlymui nuo 2023 m. nustatyti asociacijos nario mokestį juridiniams asmenims 250 eurų, fiziniams asmenims – 200 eurų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems susirinkusiems ir dalyvavusiems, dėkojame Paežerių dvaro – Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorei Jurgitai Morozaitei už šiltą ir svetingą priėmimą!

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

2022 m. balandžio 29 d. 11 val. Paežerių dvare (adresas - Dvaro g. 6, Paežeriai, Vilkaviškio r.) Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu, rengiamas Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (LPDA) narių eilinis visuotinis susirinkimas (toliau - Susirinkimas).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl LPDA 2021 m. veiklos ir finansinės ataskaitos patvirtinimo.
2. Dėl revizoriaus išrinkimo.
3. Dėl LPDA 2022 m. veiklos aptarimo.
4. Dėl LPDA 2023 m. narystės mokesčio dydžio nustatymo.
5. Kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 10 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Skirkite 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai

Lietuvos dvarai, turtingi laikmečių dvasia, metų metus ir amžius išlikę svarbūs. Pilių ir dvarų puoselėtojai ir valdytojai – iš širdies dvarų paveldu besirūpinantys.

Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – kiekvieno iš mūsų praeities dalelė, kuria didžiuojamės. Tai nuostabaus mūsų šalies kraštovaizdžio dalis.

Dėkojame visiems šį paveldą atrandantiems ir įvertinantiems. Kviečiame paremti Lietuvos pilių ir dvarų išsaugojimu ir puoselėjimu besirūpinančius narius vienijančią Lietuvos pilių ir dvarų asociaciją (kodas 300148322) ir paskirti jai 1,2 % sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Pristatoma nauja knyga apie dvarus

Naujas leidinys „Lietuvos dvarai ir pilys” jau prekyboje. Leidyklos „Terra publica“ išleistame albume daugybė išskirtinių Lietuvos paveldo objektų nuotraukų, aprašymai pateikiami lietuvių ir anglų kalbomis.

Sveikiname su šv. Kalėdomis

Laimingų, sėkmingų ir kūrybingų 2022-ųjų metų!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į paveldą pažvelgti jo puoselėtojų akimis

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija pristato naują vaizdo klipą, kuriame įžvalgomis dalinasi pilių ir dvarų puoselėtojai, žmonės, savo gyvenimus susieję su praeities tyrinėjimu ir saugojimu. Įkvepiančios mintys ir nuostabūs Lietuvos grožį atskleidžiantys vaizdai pakvies leistis į dar vieną žavingą kelionę po pilių ir dvarų pasaulį.

Įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos susirinkimas

2021 m. rugpjūčio 20 d. Kelmės dvare (Dvaro g. 15, Kelmė) įvyko eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos susirinkimas.

Eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas

Gerbiami Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nariai,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos sprendimu eilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos (toliau – LPDA) narių susirinkimas (toliau – Susirinkimas) vyks 2021 m. rugpjūčio 20 d. 12 val. Kelmės dvare (adresas: Dvaro g. 15, Kelmė).

Susirinkimo darbotvarkė:
1. LPDA 2020 m. veiklos ataskaitos pristatymas ir tvirtinimas.
LPDA 2020 m. finansinės ataskaitos rinkinio pristatymas ir tvirtinimas.
2. LPDA valdybos narių rinkimai.
3. LPDA prezidento rinkimai.
4. Kiti klausimai.

Dalyvių registracijos pradžia 11 val.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia aplankyti istorinius parkus

Liepos 2–7 dienomis Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia apsilankyti pilių ir dvarų parkuose, pasivaikščioti gamtos apsuptyje, pažinti senąsias dvarų parkų tradicijas, pasigrožėti išskirtine jų aplinka. Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose organizuojamos jau ne pirmus metus, jų metu svetingai atveriami istorinių parkų vartai, vyks įvairūs renginiai.

Kultūros paveldas vaikams ir jaunimui – išleista spalvinimo knyga „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į spalvingą kultūros paveldo pasaulį nauju, visų pirma vaikams ir jaunimui skirtu leidiniu. „Lietuvos pilys ir dvarai atgyja spalvomis“ – taip vadinasi naujoji knygelė, kurią atsivertus bus galima atrasti net 63 pilis ir dvarus! Ir didelius, ir mažus kviečiame leistis į spalvingą Lietuvos pilių ir dvarų pasaulį, kartu saugoti istorinę atmintį, kurti šviesią kultūros paveldo ateities viziją.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių visuotiniame susirinkime priimti svarbūs sprendimai

2019 m. sausio 31 d. Aristavėlės dvare (Lietuvos liaudies buities muziejuje) įvyko neeilinis visuotinis Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narių susirinkimas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems asociacijos nariams.

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg