baltic_region.gif
ESFIVP-I-2.jpg
projektas55 7copy.jpg

Prezidento žodis

 

 

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija yra bendruomeninė organizacija, stipri tiek, kiek mes, jos nariai, prisidedame savo indėliu: darbu ar patarimais.

      Plačiau...»

Galerija
Centriniai rūmai1_m.jpg

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia atrasti ir pažinti senųjų meistrų palikimą pilyse ir dvaruose

2023 11 07


Lietuvos pilių ir dvarų asociacija įgyvendina projektą „Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota“. Juo siekiama prisidėti prie didesnio kultūros paveldo pažinimo, visuomenės supratimo, žavėjimosi šiuo paveldu ir noro jį išsaugoti, giliau pažinti ilgus šimtmečius kuriant dvarus panaudotą išmintį, žinias ir technikas, įgūdžius ir technologijas. Lietuvos kultūros paveldo kūrėjų, amžininkų išmintyje galime atrasti įkvėpimą, o pasitelkdami ir praeities išmintį, ir šiuolaikines inovacijas, paveldo objektų autentiką atsakingai puoselėjame ir išsaugome ateities kartoms.

Lietuvos dvarų paveldo objektai – didžiulis architektūros, dailės, kitų meno vertybių, taip pat kraštovaizdžio, senųjų technologijų lobynas. Siekiant išsaugoti šį paveldą svarbu jį pažinti ir suprasti, o taip pat dalintis gerąją patirtimi ir nuolatos mokytis, taikyti naujausius atradimus.
Lietuvos pilys ir dvarai – praeities meistrų palikimo lobynai.

Kiekvienoje Lietuvos pilyje ar dvare galima atrasti daugybę įdomių interjero ar eksterjero detalių, meninių vertybių, eksponatų. Visiems jiems sukurti prireikė ypatingų meistrų gebėjimų ir išradingumo. Įdomu visa tai atrasti ir atradimais dalintis su kitais. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia tai daryti kartu – pažinti meistrystės dvaruose pavyzdžius sekant naujienas asociacijos socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse, o taip pat visus besidominčius, visus norinčius kviečiame dalintis savo turimais, atrastais meistrystės pavyzdžiais (siūlome naudoti grotažymę #meistrystėdvaruose).

Konferencijos Kuršėnų dvare metu žiniomis dalinsis kultūros paveldo žinovai

Šių metų lapkričio 10 d. vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojama konferencija, kurioje dalyvausiantys ekspertai, savo sričių žinovai sieks atskleisti ir supažindinti ir su senosios meistrystės išmintimi, ir su naujausiomis šiuolaikinėmis paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologinėmis galimybėmis. Konferencija skirta dvarų paveldo savininkams, valdytojams, entuziastams, visiems besidomintiems šia tema. Dvarų paveldo tyrinėtojai, savo sričių žinovai, entuziastai pasidalins svarbiomis dvarų paveldo objektų pažinimui, puoselėjimui ir išsaugojimui temomis, įžvalgomis, atradimais. Konferencijos metu bus diskutuojama, dalinamasi žiniomis, idėjomis, pavyzdžiais ir gerąja praktika.

  

Konferencija vyks viename iš išskirtinių medinės architektūros dvarų Lietuvoje – Kuršėnų dvare Šiaulių rajone. Renginio dalyviai turės galimybę iš arti pažinti istorinio pastato architektūrą, aplinką, menines vertybes, susipažinti su dvarą saugant ir puoselėjant taikytomis ir taikomomis žiniomis, technikomis ir technologijomis. Renginio metu bus galima ne tik pasisemti žinių, kuriomis dalinsis šios srities profesionalai, bet ir patirti, pažinti praktinius meistrystės dvaruose aspektus, kuriuos atskleis konferencijoje dalyvausiantys meistrai.

Savo patirtimi renginyje bus pakviesti pasidalinti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos atstovai, dvarų valdytojai ir savininkai daug gali papasakoti apie įvairius paveldo objektų restauravimo aspektus, turimas įvairias patirtis.

Meistrystės dvaruose tema visuomenę pasieks per sklaidą informacinėse medijose

Konferencijos metu ekspertų perduotos žinios, renginio metu iškeltos idėjos ar kilusios įžvalgos bus fiksuojamos, taigi vertinga renginio medžiaga vėliau pasieks plačiąją visuomenę. Meistrystės dvaruose tema bus atskleidžiama ne tik tekstų, bet ir naujų video siužetų forma.

Projekto veiklos leis prisidėti prie nekilnojamojo kultūros paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo didinant dvarų paveldo pažinimą ir jo vertės, išsaugojimo svarbos pajautimą. Meistrystės dvaruose tema apima ir senosios kūrėjų išminties, žinių, senųjų technikų, ir naujausių paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologijų pažinimą. Projekto veiklų dėka gilinamasi į svarbias dvarų paveldo sritis, o pažinimo naudos gavėjai bus – ir dvarų savininkai bei valdytojai, paveldo srities atstovai, ir plačioji visuomenė.

Dvarų paveldo pažinimo kelionė – begalinė. Visuomet galima atrasti daugiau, sužinoti naujų dalykų. Meistrystės pavyzdžių atradimas – tai vienas iš galimų sluoksnių, būdų leistis į žavingą paveldo pažinimo kelionę. Kuo daugiau pažįstame, tuo geriau suprantame ir labiau juntame, kaip svarbu skirti dėmesio paveldo puoselėjimu ir apsaugai, kad praeities išmintis nedingtų užmarštyje, tačiau gyvuotų ir tarnautų, dabarčiai ir ateičiai. Kviečiame atrasti senųjų meistrų palikimą pilyse ir dvaruose. 

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos projektą „Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota“ iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Fotografijose Kuršėnų, Liubavo, Aukštosios Fredos dvro vaizdai  

Renginių kalendorius
June 2024
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
A_Baneris_Pazinkime Lietuvos dvarus_540x514 px_page-0001.jpg
logomm.jpg
Pazinkime_Baltijos_dvarus.jpg
atkurtailietuvai100-vertikalus-logo-tamsus-su-spalvotu-rgb_(1) copy.jpg
LEVER logo, jpg1.jpg
idomybes.jpg
kpd_svetainei copy.jpg
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg