Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kreipėsi į Lietuvos kultūros ministeriją

2021 03 01


Š.m. vasario 26 d. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kreipėsi į Lietuvos Respublikos kultūros ministeriją Dėl efektyvių priemonių dvarų paveldo atkūrimui ir puoselėjimui numatymo rengiant 2021–2027 metų ES fondų investicijų programą.

Rašte atkreipiamas dėmesys, kad: „Detalizuojant 2021–2027 metų ES fondų investicijų programą svarbu numatyti tinkamas ir efektyvias kultūros paveldo veiklų srities priemones, skirtas pilių ir dvarų paveldo atkūrimui, išsaugojimui ir pritaikymui.“

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad parama dvarų paveldo objektams turėtų kuo labiau atliepti esamą poreikį, kad įvardijami tikslai ir įgyvendinimo būdai būtų skirti spręsti realias visuomenei atvirų dvarų valdytojų ir savininkų problemas.

Rašte pabrėžiama, kad priemonėmis turėtų būti remiamos veiklos nediskriminuojant nei viešų, nei privačių pilių ir dvarų, taip pat sisteminių priemonių svarba atliepiant skirtingus dvarų savininkų ir valdytojų poreikius bei galimybes; atgaivinant kompleksų pastatus, infrastuktūrą, parkus.

Dvarų sodybos, susidedančios iš daugelio statinių, yra labiausiai nukentėję ir sparčiausiai nykstantys kultūros paveldo objektai, jų atgaivinimas yra ypač aktualus. 
 

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg