TARPTAUTINIS KELIONIŲ PROJEKTAS „PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS“ ARTĖJA Į PABAIGĄ

ATSIŲSKITE KELIAUTOJO KORTELES, BALSUOKITE UŽ SVETINGIAUSIĄ PILĮ ABA DVARĄ

2018 09 14


TARPTAUTINIS KELIONIŲ PROJEKTAS „PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS“ ARTĖJA Į PABAIGĄ

Šventiniais Lietuvos valstybės atkūrimo, Latvijos ir Estijos valstybių paskelbimo šimtmečių, taip pat Europos kultūros paveldo metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos pilių ir dvarų asociacijos susivienijo kviesdamos visus keliauti po Baltijos pilis ir dvarus, skatindamos pažinti mūsų šalių paveldą. Dalyvaujančių pilių ir dvarų tinklas apima net 131 kultūros ir istorijos paveldo objektą.

Duris atvėrė ne tik gerai žinomi dvarai ir pilys, muziejai ir kitos įstaigos, bet ir dar restauruojami, prikeliami dvarai, kurie įprastai nėra atviri lankytojams. Visi, rinkę pilyse ir dvaruose dalijamus lipdukus savo keliautojo kortelėse, turės galimybę dalyvauti loterijoje ir laimėti pilių ir dvarų įsteigtus prizus, o penkiasdešimt pačių aktyviausių bus pakviesti į baigiamąjį renginį Latvijoje.

Dar liko kelios dienos! Ką aplankysite šį savaitgalį? Pilys ir dvarai laukia lankytojų:

Panemunės pilies kieme vyks istorinės mugės linksmybės, temiškai pasipuošę prekeiviai lauks su įvairiausiomis gėrybėmis. Šeštadienį ir sekmadienį, nuo 12 iki 17 val. šurmulio, juoko, gardžių kvapų, skonių ir įvairiausių grožybių naudingų tiek sveikatai, tiek grožiui atras kiekvienas Panemunės pilies svečias.

Rugsėjo 15 d., šeštadienį, nuo 10 val. Alantos dvare vyks Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Lietuvos 100-mečio medžioklės ir žūklės trofėjų parodos uždarymas. Programoje tarptautinis (Lenkija, Estija, Lietuva) medžioklinių ragų festivalis, tautinių šokių pasirodymas, Šv. Huberto, medžiotojų globėjo, pagerbimas (senovinė ceremonija), vakaronė. Renginio metu medžiotojai ir žvejai vaišins gamtos dovanomis, vyks žvejybos edukacinė programa vaikams „Žvejok ir džiaukis“,mugėje bus galima įsigyti medžioklės ir žvejybos suvenyrų bei gaminių,dar kartą aplankyti parodą, kurioje eksponuojama apie 1400 įvairiausių trofėjų.

Rugsėjo 15 d., šeštadienį, 11 val. Kelmės dvare, Kelmės krašto muziejuje vyks minėjimas – „Lietuvos Sąjūdžiui – 30“.

Rugsėjo 16 d., sekmadienį, 13.30 val. Zyplių dvare – tradicinė kapelų šventė-koncertas "Vasarą palydint 2018". Dalyvaus visų žinomos ir pamėgtos kapelos "Punelė", "Vilainiai", "Apynėlis" ir "Zyplių dvaro kapela".

Visiems keliautojams primename, kad užpildytas ir nuskenuotas arba nufotografuotas korteles reikia siųsti  elektroniniu paštu: info@visitbalticmanors.com arba paštu: Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, adresas: p. d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r., Lietuva, iki 2018 m. rugsėjo 30 d. (imtinai).

Keliautojai balsuoja už svetingiausią pilį arba dvarą, taip pat už pilį arba dvarą – geriausią pasakotoją.

Lankytojai dvaruose laukiami iki rugsėjo 16 dienos.

Baigiamasis renginys vyks Latvijoje spalio 28 d.

www.visitbalticmanors.com
www.facebook.com/visitbalticmanors/

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite:
Lietuva, Vilma Dečkutė-Žukauskienė, el. p. lt@visitbalticmanors.com
Latvia, Ilona Kalnina, el. p. lv@visitbalticmanors.com
Estija, Riin Alatalu, el. p. ee@visitbalticmanors.com
Informacija spaudos atstovams: Gintaras Karosas, tel. +370 698 30925

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg