Asociaciacijos narių dvarai

Alančių dvaras

Savininkas - kun. Rimantas Gudelis

Dvaro adresas: Alantės k., Vadoklių sen., Panevėžio r., LT-38019

El.paštas: rimas3@hotmail.com
Informacija internete:
http://www.panrs.lt/leidiniai/petras/1993/alanciai.pdf

Dvaras turi kultūros vertybės statusą, turi architektūrinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę. Sodybą supa didžiulis peizažinio tipo parkas.

Užuominų apie Alančius istoriniuose šaltiniuose galima aptikti jau nuo XVI a. vid. Iki XIX a. dvaras pakeitė nemažai šeimininkų, kol pateko į garsios Rudaminų giminės rankas. Valdant šiai giminei ir susiformavo iki šių dienų išlikęs dvaro ansamblis. Į ansamblį įeina rūmai, oficina bei dar keli ūkiniai pastatai. Neorenesansiniai rūmai iškilo apie 1850 m. Jie yra mūriniai, stačiakampio plano, dviaukščiai. Fasadą puošia pseudorizalita, prie kurio prigludęs arkadinis portikas, laikantis balkoną. Dvarininkai praeityje buvo sukaupę rūmuose vertingą giminės archyvą bei biblioteką.Antrojo Pasaulinio karo metu Rudaminos pasitraukė iš Lietuvos.

Dabartinis savininkas šiuo metu rengia dvaro projektinę dokumentaciją. Planuojama dvarą pritaikyti teikti turizmo paslaugas. Kadangi dvaro sodyba šiuo metu yra smarkiai sunykusi, projekto tikslas yra atkurti centrinius rūmus ir du pagalbinius pastatus. Šiuose pastatuose turėtų įsikurti Lietuvių išeivijos muziejus, kuriam dalį eksponatų ketinama atgabenti iš Lituanistikos studijų centro Čikagoje (JAV).


You need to enable javascript in order to user google maps.

Parsisiųskite Lietuvos dvarų žemėlapį

facebook.gif