Asociacijos narių dvarai

Užutrakio dvaras

Valdytojas – Trakų istorinis nacionalinis parkas

Dvaro adresas: Užutrakio g., Trakai, Trakų r., LT-21001

Užutrakio dvaras ir parkas yra Trakų istoriniame nacionaliniame parke, pusiasalyje tarp Galvės ir Skaisčio ežerų. Užutrakio ansamblis pastatytas XIX a. pab. – XX a. pr. Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva. Neoklasicistinio stiliaus rūmai su terasa, projektuoti garsaus lenkų architekto Juzefo Huso, kurie tapo dvaro sodybos kompoziciniu centru. Užutrakio rūmų negalima būtų pavadinti tipišku to meto Lietuvos dvarų architektūros pavyzdžiu, nes jie kur kas kuklesnių formų, pabrėžtinai santūrūs ir svarbiausia – stilistiškai vientisas tiek jų eksterjeras, tiek ir interjeras. Puošniausi yra rytinis ir vakarinis fasadai.

Rytiniame fasade vyrauja arkinės durys su Užutrakio Tiškevičių herbu viršuje. Nuo rytinio fasado į parterį vedė atviri dešimties pakopų laiptai.Galvės ežero krante sumūryta baliustrada su masyvia raudonų plytų ir skaldytų akmenų mūro atramine siena. Terasa su baliustrada – neatsiejama rūmų vakarinio fasado dalis. Nuo šios terasos atsiveria Galvės ežero ir Trakų salos pilies panorama.

Užutrakio dvaro parką sukūrė visame pasaulyje žinomas prancūzų kraštovaizdžio architektas ir botanikas E.F.Andrė. Parkas buvo sumanytas kaip vandens parkas. Užutrakio pusiasalyje buvo įrengta sudėtinga, daugiau nei dvidešimties tarpusavyje ir bent su vienu iš didžiųjų ežerų susieta tvenkinių sistema. Užutrakio parkas pasižymi unikalia augmenijos įvairove. Čia sukaupta nepaprasta žolynų kolekcija, gausu tiek vietinių, tiek ir parko architekto E.F. Andrės introdukuotų svetimžemių medžių ir krūmų. Senajame parke gyvena šikšnosparniai.

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos dėka pradėti ir toliau vykdomi Užutrakio dvaro sodybos bei parko restauravimo darbai. Šiuo metu Užutrakio dvaras ir parkas naudojamas įvairiems renginiams organizuoti. Nuo 2005 metų liepos – rugpjūčio mėn. savaitgaliais vyksta kamerinės muzikos vakarai.

El. paštas: tinp@seniejitrakai.lt

Interneto svetainė: http://www.seniejitrakai.lt/uzutrakio-dvaro-sodyba-2/


You need to enable javascript in order to user google maps.
facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg