TARPTAUTINIS KELIONIŲ PROJEKTAS „PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS“ ARTĖJA Į PABAIGĄ

ATSIŲSKITE KELIAUTOJO KORTELES, BALSUOKITE UŽ SVETINGIAUSIĄ PILĮ ABA DVARĄ

2018 09 18


Kelionių ir pažinimo projektas „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus“ sėkmingai baigiasi

Rugsėjo 16-oji buvo paskutinė kelionių kampanijos „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus – švęskime kartu!“ diena. Dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams bei Europos kultūros paveldo metams projektas sėkmingai baigiasi.

Nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos daugiau kaip 130 istorinių Baltijos šalių pilių ir dvarų atvėrė savo duris lankytojams, ir Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kiti užsienio keliautojai dalyvavo kelionėje po įspūdingas mūsų šalių pilis ir dvarus, savo keliautojų kortelėse rinko simbolinius „raktus“ (lipdukus arba antspaudus).

Dabar visi keliautojai raginami siųsti* užpildytas keliautojo korteles ir dalyvauti loterijoje. Laukiame kortelių su surinktais simboliniais „raktukais“: bent penkiais iš savo šalies aplankytų pilių ir dvarų ir bent 10 iš kitų Baltijos šalių. Loterijos prizai bus malonus šios vasaros kelionių prisiminimas arba nustebins keliautojus suteikdami galimybes pasinaudoti įvairiomis pramogomis projekto dalyvių pilyse ir dvaruose. Prizai bus teikiami baigiamajame projekto renginyje.

Maloniai primename, kad 50 aktyviausių keliautojų bus pakviesti dalyvauti baigiamajame renginyje, kuris vyks spalio 28 d. Vecgulbenės dvare Latvijoje.

Susidomėjimas projektu buvo stebinančiai platus visose trijose Baltijos šalyse. Keliautojai lankėsi pilyse ir dvaruose, dalyvavo ekskursijose, ne tik pamatė ir sužinojo, bet ir susipažino su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis.

Projekto simbolis – raktas buvo naudojamas kaip užuomina pilių ir dvarų, atveriančių savo duris naujiems atradimams kultūros paveldo srityje. Istoriniai raktai „keliavo“ po visas tris Baltijos šalis, kartu užfiksuodami keliautojų įspūdžius, patirtį, atradimus ir kviesdami leistis į pažinimo kelionę. Laukiame raktų sugrįžtant pas organizatorius su savo unikaliomis istorijomis.

2018-ieji – simboliniai metai Baltijos šalyse, todėl kelionių projektas buvo dedikuotas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimui, Europos kultūros paveldo metams, o taip pat daugeliui asmenų ir institucijų, kurios dirba siekdamos išsaugoti unikalų mūsų šalių paveldą.

Kelionių projektas – bendras trijų šalių nacionalinių asociacijų projektas (Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacijos, Estijos dvarų asociacijos ir Estijos dvarų mokyklų asociacijos) ir buvo organizuojamas kaip Baltijos kelio tąsa ir galimybė keliautojams pamatyti trijų Baltijos šalių paveldo įvairovę.

Pasak Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidento Gintaro Karoso, bendras Baltijos šalių istorinių dvarų pažinimo projektas yra puiki dovana šio regiono kultūra bei istorija besidominčiai visuomenei, o istorinio paveldo puoselėtojams tai gera proga pristatyti savo nuveiktus kultūros paveldo puoselėjimo darbus.

Projektas „Pažinkime Baltijos pilis ir dvarus“ iš dalies finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.
 

*Prašome nuskenuoti arba nufotografuoti ir atsiųsti keliautojo kortelę su mažiausiai 15 lipdukų arba antspaudų (5 iš savo šalies, 10 iš kitų Baltijos šalių) iki 2018 m. rugsėjo 30 d. (imtinai) elektroniniu paštu: info@visitbalticmanors.com
arba paštu: Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, adresas: p. d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r., Lietuva.

 

Projekto svetainė www.visitbalticmanors.com
http://www.facebook.com/visitbalticmanors/
Sekite naujienas:
Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
www.dvarai.lt
Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite:
Gintaras Karosas, tel. +370 698 30925, projektai@dvarai.lt

facebook.gif
twiter7.jpg
youtube_1.jpg